KING KCV2407-W alCove Series Radiant Convection Cove Heater - 700W - White
Limited Time Offer
Estimated delivery dates: Apr 25 2026Apr 26 2026
Secure payments SSL encrypted
Free returns 15-day policy
Fast shipping 2-3 days
Quality guarantee 1-year warranty
KING KCV2407-W alCove Series Radiant Convection Cove Heater, 59" / 700W / 240V, White. ASIN B00V2672FM.Brand: KING. Special Feature: Noiseless. Color: White. Form Factor: Cove. Indoor/Outdoor Usage: Indoor.Warmth From Above - Space Saving Design. Proudly Made in the USA with U.S. & Global Materials. Safer & More Versatile. Radiant & Convection Heat. Long Life Element. Silent Running. Extruded Aluminum Front Panel.